Podrobnosti

Zpět

Escape6 Prague Car Festival představil to nejlepší ze světa tunningu, supersportů i old-timerů

Escape6 Prague Car Festival představil to nejlepší ze světa tunningu, supersportů i old-timerů

Srdce motoristického fanouška se první zářijový víkend pořádně rozbušilo. Na pražském Výstavišti v Letňanech se uskutečnil šestý ročník akce s názvem Escape6 Prague Car Festival, která divákům nabídla pestrý koktejl v podobě nadupaných supersportů, upravených aut, závodních speciálů, veteránů i sériových automobilů. Nechyběl ani doprovodný program pro celou rodinu, soutěže Miss, nebo polygon pro testovací jízdy. 


Na ploše 25 000 m2 se letos představilo 700 vozů, nad nimiž často zůstával rozum stát. Kdo chtěl na vlastní oči vidět brutální japonský tunning ve stylu „rychle a zběsile“, měl možnost se zastavit u Nissan GTR Frankenstein s bezmála 1000 koňskými silami pod kapotou. Z Japonska zamířil do Letňan také světoznámý tunner Liberty Walk, který si vzal do parády takové veličiny jako Lamborghini Huracan nebo Dodge Challenger. Samozřejmě nemohly chybět ani upravené německé automobily, vždyť Německo je po Japonsku druhou „Mekkou“ automobilového tunningu. V hale 4 tak byly k vidění kompletně přestavěné vozy Porsche od firmy RWB, která je v současnosti asi nejúspěšnějším ladičem těchto vozů; německý tunning dále reprezentovala celá řada automobilů od ikonických „jedničkových“ Golfů, přes BMW M3 (E30), až po vyložené unikáty v podobě pochromovaného a metalizovaného minibusu VW (T2) v tandemu s obytným přívěsem. 
Čilý ruch panoval již tradičně v sekci Racing Cars, kde byly k vidění pořádně ostré závodní speciály. Z celé řady Racing Cars stojí za zmínku například okruhové Porsche 911 Turbo nebo rallyový speciál Audi Quattro S1, na kterém ve své době automobilka z Ingolstadtu demonstrovala, jak má vypadat skutečně funkční pohon 4x4. 
Atmosféru závodních tratí vystřídala v pavilonu tzv. „old-timerů“ elegance a rozvážnost starých mistrů volantu. Poctivé automobilové řemeslo si mohli návštěvníci vychutnat například u vozů Rolls-Royce a Mercedes-Benz; zavzpomínat na staré časy v Československu pak u vystavených škodovek a žigulíků, na které se v někdejších Mototechnách stály několikadenní fronty.
Na skok v blízké budoucnosti si divák naopak připadal v pavilonu elektromobilů, kterému dominoval vůz Tesla X. Co všechno tento elektromobil umí, ukázal při promakané audio-vizuální taneční show.
Kdo si chtěl na chvíli od vystavených automobilů odpočinout, mohl se zastavit v odpočinkové zóně s herními konzolemi nebo simulátory virtuální reality. Ozdobou každé podobné akce jsou RC modely. V pražských Letňanech postavili pořadatelé obří dráhu pro nákladní RC automobily a také závodní trať pro rychlejší „hračky“.  


Letošní ročník Escape6 Prague Car Festival byl v mnoha ohledech rekordní a jak můžete vidět na fotografiích na našem Facebooku, na své si tu přišel opravdu každý. Pro ty z vás, kdo snad letos v Letňanech chyběli, připomínáme, že příští ročník je naplánovaný ve dnech 1. – 2. září 2018. O akci vás budeme na našem webu včas informovat.


Newsletter Newsletter

Global Simulator Global Simulator

Spočítejte si své úspory!